If I stay ( film )


Acest film este foarte impresionant . Numai din faptul ca a reusit sa ma faca sa imi placa violoncelul si chiar am inceput sa ascult muzica interpretata la violoncel este un lucru admirabil .Da , puteti sa radeti de mine , nu ma deranjeaza , ceea ce imi place ma defineste si ei bine asa sunt eu . Oricum , revenim la subiect . In aecst film este vorba despe o fata care canta la violoncel si un baiat dintr-o trupa rock . Acestia , dupa o intalnire la un simpozion , vor avea o relatie . Desi traiau in lumi diferite , aveau un lucru in comun : muzica . Din pacate acestia se cearta atunci cand Mia ( personajul principal ) primeste auditii la Juliard , o facultate foarte buna din New York . Deoarece distanta de unde locuiau ei era foarte mare fata de New York i-au decizia sa se desparta . Intr-o zi Mia sufera un accident cu masina in care toata familia ei moare , ea reusind sa scape dar din pacate se afla in coma si nu se stia daca avea sa se mai trezeasca vreodata . Nu va suparati dar nu va spun finalul , doar ca sa va las in suspans si sa puteti sa vizionati si voi filmul . Evident exista si carti bazate pe acest film . Desi nu s-a facut decat un film exista doua carti , ultima aparuta numindu-se ” Where she went ” . Sper sa va placa si va urez vizionare placuta !!