Școala

Interactivități pentru elevi, profesori, părinți…

Inaugurăm o nouă secţiune a site-ului nostru cu scopul de a îi mobiliza și încuraja să interacționeze pe toţi cei implicaţi în procesul educațional.

Periodic, aici vor fi postate probleme şi provocări pentru elevii, profesori și părinți. Temele propuse vor fi astfel concepute încât să implice şi elevii şi părinţii, totul fiind sub monitorizarea cadrului didactic ce a iniţiat provocarea. Elevii vor putea posta prin intermediul comentariilor răspunsuri sau cereri de lămuriri care îi vor ajuta în demersul lor de a rezolva problema.

Temele pot fi rezolvate şi de către echipe de elevi, formate în urma postărilor/anunţurilor de la clasă ale cadrului didactic iniţiator.

Aşteptăm cât mai multe propuneri de probleme şi provocări din partea dascălilor şcolii noastre. Lansați ideile pe email la secretariat@scoalapetreghelmez.ro

problema saptamanii