Târgul “Oferta Educaţională”


Inspectoratul Şcolar al Municipiului Bucureşti, în colaborare cu Centrul de Proiecte şi Programe Educaţionale şi Sportive pentru Copii şi Tineret din cadrul Primăriei Capitalei, organizează în perioada 15-18 mai 2015, la Palatul Naţional al Copiilor, ediţia a XV-a a Târgului “Oferta Educaţională”.

Acest eveniment este dedicat elevilor din ultimul an de gimnaziu, părinţilor şi cadrelor didactice interesate.

La eveniment elevii vor putea consulta oferta educaţională a tuturor liceelor din Bucureşti precum şi a şcolilor profesionale, punându-se accent pe modalitatea de admitere şi pe expunerea proiectelor educaţionale ale fiecărei instituţii de învăţământ în parte.

Orarul de vizitare a târgului este următorul:

Joi-Sâmbătă: 10:00-18:00

Duminică: 10:00-17:00.

646x404