Eve (vol.I)


 

Iubesc aceasta carte , am terminat-o de citit in 2 zile . Face parte dintr-o trilogie dar eu am sa va vorbesc numai despre prima carte . Ei bine este vorba despre o aventura fascinanta in anul 2032 dupa ce un virul mortal a sters aproape toata populatia pamantului.Personajul principal pe nume Eve este descris ca o fata firava , desteapta si romantica . Dar  din cauza situatilor in care a pusa aceasta devine luptatoare si razboinica la nevoie . Multe secrete ies la iveala , distugand-o pe saracuta Eve , unul dintre ele fiind legat de parintii ei . Nu vreu sa fiu un spoiler asa ca va urez lectura placuta !

Autoarea Anna  Carey este o autoare nou aparuta in Romania dar cu mult succes deoarece ceea ce scrie este interesant , de neuitat si stie cum sa varieze intamplarile din carte pentru a nu te plictisi . Urmatoarele doua carti sunt la fel de fascinante , desi finalul trilogiei pune imaginatia cititorilor in functiune . Nu doresc sa o critic pe autoare dar nu ar fi stricat sa adauge cartii un epilog . In concluzie aceasta trilogie este captivanta , evocativa si uneori chiar inspaimantatoare .