Hunger Games – Revolta ( partea 2 )


Desi abia a aparut cred ca multa lume l-a vazut deja. Anul trecut cand s-a lansat prima parte nu am fost asa de multumita . Actiunea se pierdea si au fost prea multe detalii neimportante iar esentialul filmului s-a pierdut . Acum regizorii au reusit sa ma impresioneze . Am sa va povestesc putin din film dar fara prea multe detalii . Ei bine Katniss revine cu o dorinta , sa-l omoare pe Snow . Este in stare sa faca multe lucururi pentru a reusi sa isi indeplineasca dorinta. Peeta inca nu si-a revenit din efectul serurilor administrate de Capitoliu , inca avand dorinta sa o omoare pe Katniss. Pe parcursul filmului acesta reuseste sa isi de-a seama cine este inamicul sau , participand la rebeliune impreuna cu Katniss , Gail si alti soldati.Prim ( sora lui Katniss ) moare arsa , distrugand-o pe Katniss. Finalul este foarte bine realizat si sincer chiar m-a surprins . Nu ma asteptam la un epilog , sunt foarte bucuroasa ca regizorii s-au gandit ca mai trebuie sa avem si fianluri fericite . Daca inca nu l-ati vauzt , CE MAI ASTEPTATI ?