Zâmbetul din cutie


”Zâmbetul din cutie”, campanie organizată de Asociația Șansa ta! în parteneriat cu Inspectoratul Școlar al Municipiului București, Romaero, Kaufland România și 60 de școli din capitală și Ilfov. Campania a presupus colectarea unor cadouri de Crăciun de la elevii școlilor partenere și distribuirea lor, în perioada 06 noiembrie – 04 decembrie 2023, către aproximativ 12.000 de copii săraci, orfani, refugiați din 10 județe ale țării, selectate pentru anul 2023. În cadrul acestei acţiuni de voluntariat, care a stat sub semnul dăruirii, generozităţii şi respectului faţă de semeni, elevii Școlii Gimnaziale ”Petre Ghelmez” au relaţionat între ei şi au împărtăşit bucuria unei experienţe comune. Un prilej minunat de a forma și dezvolta încă de la cele mai mici vârste, sentimentul civic, generozitatea, prietenia și dragostea pentru semeni. Daruri presărate cu generozitate și multă iubire din partea micilor voluntari! Suntem recunoscători pentru tot ajutorul primit și pentru că ne susțineți în eforturile noastre…..Școala de Fapte Bune…