Olimpiadele K super proiecte!


Olimpiadele k este un proiect sponsorizat de Kaufland Romania in parteneriat cu scoala noastra „Petre Ghelmez” care ne va ajuta sa ne dezvoltam social.

Scoli din toata Romania participa la acest proiect iar fiecare scoala are un numar maxim de proiecte ce pot fi realizate  iar in funcie de numarul elevilor si punctajul obtinut aceste scoli vor fi clasate in Topul Harnicutelor care ii include pe cei care au luat rapid initiative si au realizat multe proiecte pana pe 30 noiembrie. Vor fi acordate 100 de premii a cate 2000 de euro primilor clasati.

Topul Fruntasilor il include pe cei mai consecventi 103 participanti care vor acumula un punctaj bun in activitatile realizate pana la 29 februarie; acestora le vor fi acordate trei categorii de premii:

locul 1: 1*40000 euro

locul 2: 1*30000 euro

locul 3: 101*20000 euro

Premiile se acorda in functie de punctajul obtinut in clasament.